Стале навчання
Обмін досвідом

Цей розділ - "Обмін досвідом" - започатковано у медичному часописі "З турботою про жінку" від 2(41) числа за березень 2013 рік. Містить статті з цікавими та/чи повчальними випадками з практики, доказово підтвердженими медичними зображеннями (ехограми, середопераційні світлини, гістопатологічні, патологоанатомічні, радіологічні знімки тощо). Відповідно, ці статті призначені медикам і непідготовленим людям бажано ті зображення не передивлятися.

З редакцією журналу "З турботою про жінку" маємо домовленість щодо оприлюднення надрукованих статей через кілька місяців після їх друку. Статті наводитимуться у форматі pdf і можуть бути завантажені для огляду шляхом натискання мишкою на відповідних назвах, наведених нижче. Лікарі, які хотіли б надати свої власні випадки для оприлюднення в розділі "Обмін досвідом", можуть надсилати їх на адресу o.solovyov@ivf.com.ua.

"Пухирі черевної порожнини плодів, навіть великі за розмірами, можуть бути тимчасовими" - статтю було надруковано у 4(52) числі за травень-червень 2014 року.

Чому та як слід правильно міряти шийку матки? - статтю було оприлюднено у 8(47) числі "З турботою про жінку" за листопад 2013 року

Тут міститься одразу дві статті: Випадок успішної EXIT-процедури при двобічному гідротораксі плода. / Синдром міжблизнюкового перетікання у поєднанні з екстрофією (випинанням) сечового міхура. Ці статті було надруковано у  2(41) числі за березень 2013 року.

"Внутрішньоутробні інфекції", або "Для чого de-facto  здійснюються масові пренатальні лабораторні дослідження?" - статтю було надруковано у 4(43) числі за травень-червень 2013 року.

Перинатальні П'ятниці - статтю було надруковано у 1(13) числі за січень-лютий 2010 року.

Навіть глибока розколина не має бути вироком для дитини. Цю статтю було надруковано у 7 (37) числі "З турботою про жінку" за жовтень 2012 року

Перша в Україні рання – у 16,5 тижнів вагітности – оперативна фетоскопія при синдромі міжблизнюкового перетікання III ст. тяжкости. Цю статтю було надруковано у 7 (46) числі "З турботою про жінку" за жовтень 2013 року

Вада розвитку спинного мозку - діастематомієлія. Цю статтю було надруковано у 3(42) числі "З турботою про жінку" за квітень 2013 року.

Діастематомієлія (diastematomyelia) у складі поєднаної вади розвитку. Цю статтю було надруковано у 6(45) числі "З турботою про жінку" за серпень-вересень 2013 року.

Синдром русалки (sirenomelia) має бути визначеним ще поєднаним дослідженням в 11-13 тижнів вагітности. Цю статтю було надруковано у 5(44) числі "З турботою про жінку" за липень 2013 року.

Багатоплодові вагітности з точки зору медицини плода як складової перинатології. Цю статтю було надруковано у 4(16) числі "З турботою про жінку" за травень-червень 2010 року.

Статеві функціональні особливості людського ложиська (placentae). Vicki L. Clifton, Robinson Institute, South Australia (у дозволеному автором переводі Олексія Соловйова, клініка "Надія", Київ) Переклад статті було надруковано у №4 (60) часопису "Здоровье женщины" за 2011 р.