Щиро вітаємо на сторінці "Благодійного міжнародного фонду "Фонд Медицини Плода, Україна" (Fetal Medical Foundation, Ukraine)

"Фонд Медицини Плода, Україна" зареєстрований державною реєстраційною службою 05 березня 2012 року, є благодійною організацією, діяльність якої підтримується виключно благодійними внесками. Відповідно, якщо Ви особисто визнаєте корисною нашу діяльність і переведете на наш рахунок грошову підтримку у будь-якій сумі, ми будемо щиро вдячні за Ваш благодійний внесок !

Мета діяльности Фонду: сприяти поліпшенню здоров'я вагітних жінок та їх дітей шляхом поширення у суспільстві та у середовищі лікарів сучасної світової науково-практичної інформації, ґрунтованої на висновках доказової медицини, сприяти дослідницькій роботі у медицині плода як невід'ємній складовій перинатології, а також шляхом навчання лікарів сучасним світовим підходам до діагностики та лікування дітей, що перебувають в утробі матері. Основні програми Фонду - дивись текст нижче.

Фонд є українським послідовником The Fetal Medicine Foundation (Велика Британія, Лондон) - міжнародно визнаної організації, яка створює та поширює у світі стандартизовані діагностично-лікувальні підходи у медицині плода та перинатології, що ґрунтують на власних ретельно проведених об'ємних наукових дослідженнях та на даних світової доказової медицини.

Основними програмами діяльності Фонду наразі є такі:

1) щорічна премія "Надія" у розмірі 1 000 у.о. для молодих лікарів і науковців (віком до 35 років) за цікаві випадки з репродуктивної медицини, оперативної гінекології, медицини плода, репродуктивних технологій у онкохворих. Премія надається власним коштом співзасновниці Фонду пані професорки Ірини Судоми. Премія заснована на честь її матері Яцковської Надії , яка все своє життя віддала нелегкій роботі акушера-гінеколога на Хмельниччині й у Києві.

Премія "Надія" є щорічною, і на конкурс 2018/2019 року вже тепер можна подавати найцікавіші випадки з практики репродуктивної медицини (гінекологія/ембріологія), медицини плода, оперативної гінекології, репродуктології/онкології у вигляді готової доповіді (формату Power Point чи подібної програми) або тексту об’ємом не більше 2 сторінок; при цьому обов'язковим є наявність медичних зображень, які б послуговували доказовим матеріалом викладеного. Свої конкурсні роботи просимо надсилати на е-адресу o.solovyov@ivf.com.ua з позначкою "Надія" або "З Надією" у темі листа. Просимо не соромитися! Можливо, саме Ваш випадок і буде визнано найцікавішим smiley За бажанням авторів доповідей на теми доповідей можуть бути безоплатно оприлюднені авторські статті у медичному часописі для акушерів-гінекологів "З турботою про Жінку" із зазначенням участі цих праць у конкурсі на щорічну премію "Надія".

У 2017 році, окрім премії для молодих учених "НАДІЯ", лавреаткою другої премії (зимової, різдвяної, жіночої :) ) від професорки Ірини Судоми було обрано пані Ірину Піц (спільно з її зав.відділом пані Світланою Муравською) з Рівненського міського пологового будинку за доповідь "Двійня з трійні", яка розповідала про випадок з практики - пізній викидень одного плода з триторочкової (trichorionic) триоплідної (triamniotic) різнояйцевої трійні після ДРТ, що стався у 20 тижнів після розрива плодових оболонок прилеглого плода; розрив та відтікання вод відбулися за межами лікарні, а викидень одного плода з трійні - вже в лікарні. Родині й лікарям стало сміливості та здорового глузду не втручатися агресивно у цей процес, і, коротко кажучи, вагітність тривала й надалі - вже у стані двоторочкової двохоплідної двійні; завершилась у 34,5 тижні шляхом цісарського розтину; народилися дві живі та здорові дитини з оцінкою за шкалою Apgar 7-8 та 8-9 балів! (більше про випадок та це 96-те й останнє засідання КПП можете почитати за цією е-стежкою - https://www.facebook.com/FMFUa/posts/1521779781252390 )

У цьому 2017 році лавреаткою премії «НАДІЯ» обрано клітинну біологиню пані Ольґу Маслову за доповідь "Гетерогенність пуповин як фактор ефективності отримання мезенхімальних стовбурових клітин" (наукова робота здійснена в Інституті генетичної та регенеративної медицини).

У 2016 році лавреатом премії «НАДІЯ» визнано ембріолога Павла Мазура з клініки "Надія" (Київ) за проведену роботу й підготовлену доповідь «Переніс пронуклеуса (Pronuclear transfer)  – початок нової ери ембріології». І то дійсно так. "Ера ембріології" мається на увазі не подібно до «це наша зміївська швейцарія» або «це наша українська венеція» smiley, а таки ера світової ембріології… smiley Сподіваємося найближчим часом побачити статтю пана Мазура про цю успішну роботу в спеціалізованих українських та світових часописах. (Про всяк випадок повідомляємо читачам-скептикам, що "Фонд Медицини Плода, Україна" є незалежною організацією, і лавреатами премії бувають співробітники клініки "Надія" на загальних правах, а не через якесь привілейоване становище)

У 2015 році було визнано два лавреати, які розділили між собою премію "Надія" - пані Лариса Пилип, зав. цитогенетичної лабораторії клініки "Надія" й пан Дмитро Микитенко, зав. молекулярногенетичної лабораторії клініки "Надія" за практичну діагностичну роботу й відповідну доповідь, присвячену аномаліям статі - діагностиці рідкісного родинного випадку нечутливости до андрогенів, коли дві рідні сестри, прекрасно розвинені за жіночим типом, виявилися носіями чоловічих каріотипів 46,ХУ.

У 2014 році теж було визнано дві лавреатки, що розділили премію "Надія": пані Марина Насташенко (на лівій світлині нижче), лікар-інтерн гінеколог з ДУ «ІПАГ НАМНУ»  за свою доповідь "Метод кольпопоезу при екстрофії сечового міхура" та пані Галина Дацко (на правій світлині нижче), гінеколог з районної лікарні м. Бібрка Львівської області за доповідь "Випадок успішного лікування первинної неплідности з лейоміомою матки великих розмірів способом НаПроТехнології"

Обидві доповіді можна завантажити у форматі pdf і подивитись, натиснувши мишею тут. З репортажем, включно зі світлинами з цього ювілейного "купальського" 60-го засідання Клубу Перинатальних П'ятниць, присвяченого премії "Надія" за 2013/2014 рр., можна ознайомитись на е-сторінці Фонду у Facebook.

У 2013 році премію урочисто було вручено доктору Віктору Ошовському ,  співробітнику катедри акушерства, гінекології та медицини плода НМАПО імені П.Шупика (Київ) за доповідь щодо власного успішного випадку двобічного видалення великої кількости рідини з порожнини грудної клітки дитини (hydrothorax). Відсмоктування рідини відбувалося одразу по народженні дитини шляхом цісарського розтину, без перетинання пуповини (так звана процедура EXIT - Ex utero Intrapartum Treatment). Премію вручено на ювілейному червневому 50-му засідання КПП ввечері 21.06.13 р. під час літнього сонцестояння, себто, на Купайла - покровителя шлюбу, кохання, продовження роду.

2) підтримка цієї електронної сторінки Фонду - для розміщення й поновлення перекладених українською мовою даних (текстів, відео, навчальних курсів) з офіційної сторінки The Fetal Medicine Foundation і для поширення усіляких сучасних міжнародних та вітчизняних даних, що можуть бути корисними українським лікарям, студентам-медикам, майбутнім батькам, психологам, соціальним працівникам тощо;

3) забезпечення роботи неформального лікарського Клубу Перинатальних П'ятниць (КПП) та інформаційної підтримки його діяльности; 22.12.17 р. відбулося останнє 96-те засідання КПП, на якому цей проект Фонду був закрит. Клуб Перинатальних П'ятниць проіснував в Україні від 2005 року, був цілком незалежним у своїй діяльності, працював практично без будь-якої фінансової підтримки, вперше в Україні використав передачу наживо своїх засідань через світове Павутиння (до того, як це почало здійснюватись на будь-яких українських медичних конференціях).

4) збирання благодійних внесків для покриття вартості оперативних фетоскопій малозабезпеченим батьків з метою збереження життя близнюків при деяких небезпечних ускладненнях багатоплодових вагітностей. Для цього проекту можна робити цільові благодійні внески у будь-який час: всередині України - банківським переводом або через систему е-платежів iPay просто на е-сторінках Фонду;

5) підготовка, типографський друк та поширення інформаційних книжечок для майбутніх батьків та лікарів щодо просівних пренатальних досліджень під час вагітности.

Конґреси, з'їзди, лекції, Web-інари, школи з перинатології та медицини плода

Корисні е-стежки для лікарів